۱۳۸۲ اردیبهشت ۱۴, یکشنبه

آيا چرا اقلام و اجناس فرنگي از سطح بالاتري برخوردار ميباشند؟

قبل از هرچيز از اينکه بعلت اسباب کشي نتونستم چند روزي بنويسم معذرت ميخوام. و از عزيزاني که با ايميل و آف-لاين و غيره جوياي احوالات ما شدند شديدا سپاسگزاري ميکنم.

آيا چرا اقلام و اجناس فرنگي از سطح بالاتري برخوردار ميباشند؟دانشمندان و علما همگي با هم در اين مورد متفق النظر هستند که اقلام و اجناس فرنگي کلا يه جورايي سطح بالاتري دارند. سيگارهاي ساخت ايران از قبيل "زر"، "شيراز"، "بهمن"، "57" و غيره، و مقايسه آنها با موارد مشابه فرنگي آن، نشان ميدهد که بسته بندي سيگارهاي خارجي بزرگتر و درازتر است و "سطح" آنها نسبت به بسته بندي هاي ايراني بالاتر است.

يکي ديگر از مواردي که بيانگر بالاتر بودن سطح اقلام خارجي است، توالت فرنگي ميباشد! تجربه و تحقيقات ثابت کرده است که توالت فرنگي نيز از سطح بالاتري نسبت به اقسام ايراني آن برخوردار است. حتي بنده شخصا سعادت اين را داشتم که بر روي سطح بالاتر يکي از اين توالتهاي فرنگي بشينم و از آن بالا اطراف خود را زير نظر داشته باشم. درست همان احساسي را داشتم مثل روزي که بعد از مدتها پيکان سواري، براي اولين بار سوار پاترول دايي جانمان شده بوديم! دنيا از آن بالا جدي جدي جور ديگري به نظر مي‌آيد!

در دنياي سينما هم به کرات مشاهده شده که محصولات فرنگي در سطح بالاتري هستند. مثلا همين سينما شهر "فرنگ" خودمون، هم سطح کلاسش بالاتر از بقيه اس ،‌هم اينکه رو نقشه تهران رو هم نگاه کني،‌ از خيلي سينماهاي ديگه بالاشهر تر است!! البته بماند که يک سري از اين ميهن پرستهاي افراطي نتونستن بالاتر بودن سطح سينماهاي فرنگي رو ببينن و اين نازنين سينما رو آتيش زدن و دود دادند.

بوس سطح ندارد ولي نوع فرنگي آن (‌French) طول بيشتري دارد (‌بيشتر طول ميکشد!!)‌

البته اين سطح فرنگي هم مثل هر سطح ديگري يک سري استثنا داره. يکي از موارد استثنا "توت فرنگي" ميباشد که بر روي سطح زمين ميرويد. حال آنکه نوع معمولي توت، روي سطح درخت(!)‌ ميرويد و طبعا سطح درخت و بالنتيجه سطح توت از سطح توت فرنگي بالاتر است. مگر آنکه آن درخت ته دره روييده باشد و آن توت فرنگي در نوک قله کوه که در اين مورد باز هم نشاندهنده آن است که سطح آن از سطح اين بالاتر ميباشد.

۱ نظر: